Blog

Poszerz wiedzę o SEO

Problem z proxy pod Google

Początek marca przynosi kolejną zmianę w Google. Gigant znacznie efektywniej blokuje automaty łączące się przez proxy, które pobierają wyniki wyszukiwania. Sytuacja jest na tyle poważna, że wszyscy polscy dostawcy proxy wstrzymali sprzedaż pakietów. Tłumacząc się chęcią zapewnienia podstawowej usługi dotychczasowym klientom.

Wstrzymana sprzedaż pakietów pod Google

Przypomnijmy, że podobne zdarzenie miało miejsce pod koniec stycznia bieżącego roku. Wtedy problem udało się rozwiązać wymuszając w programach nieszyfrowane połączenie. Dzisiaj Google z podobnym skutkiem blokuje także nieszyfrowane połączenie. Dostawcy proxy wyłączając sprzedaż pakietów oraz publikując stosowne komunikaty dają znać, że być może teraz problemu nie uda się rozwiązać.

3 warianty na przyszłość

Staraliśmy się przewidzieć dalszy rozwój wydarzeń i doszliśmy do wniosku, że może on być 3 torowy:

  1. Google nadal będzie blokować proxy, jak to robi teraz. Korzystanie z proxy będzie przywilejem nielicznych. Ceny proxy wzrosną.
  2. Google wycofa się ze zmian. Wszystko wróci do normy i proxy będą działać z zadowalającą szybkością.
  3. Google jeszcze bardziej będzie blokować proxy.

Który z tych scenariuszy się sprawdzi? To zależy niestety tylko od Google.

ASPS vs. PROXY

Projektując system asps.pl przewidzieliśmy wady stosowania proxy. Nasz monitor pozycji oparliśmy o inne mechanizmy, mianowicie o działanie wydajnej chmury. Asps.pl w ogóle nie wykorzystuje proxy, dzięki czemu jest odporny na powtarzające się problemy z serwerami pośredniczącymi.

03.03.2016 10:44 Komentarze (0)
O blogu
ASPS

Wykorzystując wieloletnie doświadczenie w branży WEB i SEO, stworzyliśmy ASPS - narzędzie do monitorowania pozycji w wyszukiwarce internetowej.
Teraz dzielimy się wiedzą na temat pozycjonowania prowadząc tego bloga.

Subskrybuj
Newsletter

Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości e-mail o nowych wpisach z bloga asps.pl na wskazany adres. Wypisz się.

Najnowsze wpisy
Twój system kończy działalność? Przenieś monitoring i zyskaj 20% rabatu na start!