Blog

Poszerz wiedzę o SEO

Nowe narzędzie do testowania strony pod kątem szybkości i zgodności z urządzeniami mobilnymi

Pod adresem https://testmysite.thinkwithgoogle.com/ Google opublikowało nowe narzędzie, dzięki któremu sprawdzisz czy strona jest dobrze obsługiwana na urządzeniach mobile i desktop. W rzeczywistości jest to połączenia znanych już PageSpeed Insights oraz Testu zgodności z urządzeniami mobilnymi lecz w formie zdecydowanie bardziej przyjaznej dla zwykłych użytkowników. To właśnie do nich kierowane jest to narzędzie, dlatego w wynikach brakuje szczegółowego raportu ze wskazaniem błędnych elementów. Webmasterzy aby poznać techniczne szczegóły nadal będą musieli zaglądać do PageSpeed Insights.

Czego dowiesz się z testu?

Otrzymasz trzy punktacje w skali od 0 do 100 – im więcej tym lepiej. Pierwszy wynik Mobile Friendliness oznacza czy budowa i struktura strony jest przyjazna urządzeniom mobilnym. Druga punktacja Mobile Speed wskazuje dostosowanie witryny do wytycznych szybkości na urządzeniach mobilnych. Trzecia punktacja Desktop Speed mówi jak bardzo strona jest zoptymalizowana pod względem szybkości działania na komputerach.

Test My Site think with Google

Po kliknięciu na detale każdej sekcji uzyskasz dodatkowe informacje jednak bez takich szczegółów jak w PageSpeed Insights

Szybkość działania strony będzie mieć wpływ na pozycje

Zgodnie z zapowiedzią pracownika Google Gary Illyesa, algorytm wyszukiwarki przy ustalaniu rankingu stron będzie brać pod uwagę szybkość ich działania. Kiedy to się dokładnie stanie? Jeszcze nie wiadomo, prawdopodobnie w przeciągu paru miesięcy. Jednak warto już dziś wykorzystać narzędzia udostępniane przez Google, aby poprawić wyniki szybkości.

03.06.2016 09:39 Komentarze (0)
O blogu
ASPS

Wykorzystując wieloletnie doświadczenie w branży WEB i SEO, stworzyliśmy ASPS - narzędzie do monitorowania pozycji w wyszukiwarce internetowej.
Teraz dzielimy się wiedzą na temat pozycjonowania prowadząc tego bloga.

Subskrybuj
Newsletter

Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości e-mail o nowych wpisach z bloga asps.pl na wskazany adres. Wypisz się.

Najnowsze wpisy
Twój system kończy działalność? Przenieś monitoring i zyskaj 20% rabatu na start!