Blog

Poszerz wiedzę o SEO

Aktualizacja algorytmu Pingwin 4.0

Zauważyliście w ostatnim czasie duże zmiany w pozycjach? Były to testy wdrożenia nowego algorytmu w wyszukiwarce. Natomiast dziś Google oficjalnie poinformowało o włączeniu Pingwina 4.0 do silnika wyszukiwania. Aktualizacja od razu obejmuje wszystkie języki, co jest dużym zaskoczeniem, ponieważ Google przyzwyczaiło wszystkich do stopniowego wprowadzania zmian.

Najważniejsze zmiany nowego algorytmu:

Pingwin działa w trybie rzeczywistym. Ta część algorytmu wyszukiwarki odpowiedzialna za analizę jakości linków będzie aktualizować dane w czasie rzeczywistym, zwykle zaraz po ponownym odwiedzeniu witryny przez robota indeksującego. Jest to doskonała wiadomość dla webmasterów, których strony zostały ukarane przez Pingwina z powodu niewartościowych linków. Do tej pory mimo usunięcia nienaturalnych odnośników webmasterzy musieli długo czekać nim Pingwin zaktualizuje dane i strona odzyska pozycje. Oczywiście zmiana ma zastosowanie również dla wartościowych linków – w przypadku ich pozyskania strona znacznie szybciej znajdzie się na wyższych pozycjach. Google oczywiście nie będzie już informować o przyszłych aktualizacjach danych.

Pingwin jest szczegółowy. Pozycje spamu będą obniżane na podstawie szczegółowych sygnałów i nie będą one miały wpływy na ranking całej witryny. Co to może oznaczać? Nienaturalne linkowanie do jednej podstrony spowoduje obniżenie pozycji tylko tej jednej strony bez wpływu na pozycję całej witryny.

Na przestrzeni najbliższych dni lub nawet tygodni możemy się spodziewać kolejnych znacznych fluktuacji w pozycjach. Bądźcie czujni :)

23.09.2016 16:12 Komentarze (0)
O blogu
ASPS

Wykorzystując wieloletnie doświadczenie w branży WEB i SEO, stworzyliśmy ASPS - narzędzie do monitorowania pozycji w wyszukiwarce internetowej.
Teraz dzielimy się wiedzą na temat pozycjonowania prowadząc tego bloga.

Subskrybuj
Newsletter

Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości e-mail o nowych wpisach z bloga asps.pl na wskazany adres. Wypisz się.

Najnowsze wpisy
Twój system kończy działalność? Przenieś monitoring i zyskaj 20% rabatu na start!